Masz pytania ? Napisz do mnie!

  • Jak srawdzić Twoją sieć kontaktów biznesowych

  Twoje sieci kontaktów biznesowych – poznaj uczestników

  Jak rozbudować sieć kontaktów biznesowychBogaci budują sieci…sieci kontaktów biznesowych

  Żeby efektywnie rekomendować partnerów biznesowych ze swojej sieci kontaktów biznesowych trzeba robić to z przekonaniem. Ale jak przekonać się o tym czy dana osoba jest godna polecenia? Jest jeden niezawodny sposób – konsumpcja własna. Wypróbuj produkty lub usługi Twojego partnera. Sprawdź jak radzi sobie na każdym etapie obsługi klienta: od pierwszego kontaktu, przez badanie potrzeb i dostosowanie oferty, po finalizację transakcji, obsługę zamówienia, dostawę i obsługę po sprzedaży. Odpowiedz sobie na pytanie: czy chciałbyś, żeby ta osoba w takim sam sposób obsługiwała Twoich dotychczasowych klientów?

  Polecając konkretna osobę kładziemy na szalę naszą osobistą wiarygodność. Czy nie lepiej zatem najpierw przetestować pewne rzeczy na sobie? Stwarzasz tym samym dobre warunki do zbudowania zaufania pomiędzy Tobą a Twoim partnerem biznesowym. Czy wykorzysta szansę? Będziesz mógł się o tym przekonać. Czy poważnie potraktuje Ciebie jako klienta?

  Potknięcia się zdarzają, ważniejsze jest to jak zachowa się uczestnik Twojej sieci

  Czasami zdarza się, że nie wszystko poszło jak z płatka. Po reakcji Twojego usługodawcy dowiesz się, jak reaguje na zastrzeżenia i krytyczne informacje zwrotne na temat siebie, swoich usług czy swojej firmy. Czy po zaliczeniu wpadki wyraża skruchę, obiecuje poprawę i stara się uzyskać szanse na rehabilitację w Twoich oczach? Czy wręcz przeciwnie? Staje okoniem twierdząc, że generalnie jego nie interesują tacy klienci jak Ty lub, że wartość zlecenia była zbyt mała, albo, że nic na Tobie nie zarobił więc czego się spodziewałeś?

  Sposób obsługi, podejścia do tematu i poradzenie sobie w sytuacji kiedy pewne elementy całości pozostawiają wiele do życzenia zdecydują, czy staniesz się gorącym orędownikiem usług Twojego partnera biznesowego, czy też zakwalifikujesz go do wykluczenia z Twojej sieci kontaktów biznesowych i będziesz musiał poszukać kogoś lepszego w jego miejsce. Jedno jest pewne, im szybciej skorzystasz z usług Twoich partnerów, tym szybciej Twoja sieć będzie bardziej efektywna i szybciej uzyska zdolność do generowania klientów z polecenia dla jej członków.

  5 kroków udanego sprawdzenie jakości obsługi

  Kiedy decydujesz się skorzystać z usług potencjalnego partnera sprawdź go na sobie:

  1. Jasno sprecyzuj swoje oczekiwania dotyczące ceny, zakresu, warunków współpracy przy realizacji zlecenia.
  2. Zapytaj czy partner jest w stanie je spełnić, jeśli tak, skorzystaj i sprawdzaj co będzie dalej.
  3. Niech przedmiotem zlecenia będzie coś małego. Jeśli ktoś słaby obsługuje mały temat, dużego tematu nie obsłuży lepiej. Po prostu.
  4. Jasno określ, że szukasz specjalisty z konkretnego zakresu. Jeśli zapytasz potencjalnego zleceniobiorcę o to, czy zajmuje się danym zagadnieniem powiedź, że lepiej jeśli się nie zajmuje i Ci o tym powie, niż powie, że się zajmuje i nie wykona tego, do czego się zobowiązał. Jeśli podejmie temat tylko dlatego, że „nie wypada odmówić”, albo dlatego, że „nie chciał zrobić Ci przykrości”, to oboje będziecie srodze zawiedzeni.
  5. Po wykonaniu usługi dostarcz usługodawcy informacje zwrotne i zbadaj jego reakcje.

  Bezwzględnie utrzymuj wysoką jakość sieci kontaktów biznesowych

  Ostatecznie, najgorsze co może Cię spotkać to wydatek niewielkiej kwoty i trochę czasu. To jednak jest nic w porównaniu z utratą wiarygodności w oczach Twoich dotychczasowych klientów. Dobieraj swoich partnerów mądrze, sprawdzaj ich. Profesjonalne sieci kontaktów biznesowych to nie towarzystwo wzajemnej adoracji. Jeśli „partnerzy” nawalą i nie masz widoków na poprawę, wymieniaj ich bez skrupułów.

  A Ty w jaki sposób sprawdzasz swoich partnerów, zanim polecisz go swojemu klientowi? Zapraszam do komentowania!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Sposoby na pozyskanie klientów!


  Podaj swój e-mail i otrzymuj informacje, które pozwolą Ci pozyskać nowych klientów z polecenia!


  Imię:

  E-mail:


  polityka prywatności

  Dołącz