Masz pytania ? Napisz do mnie!

Posadzki przemysłowe Zaremba cz.2

Kontynuacja mojej rozmowy z Michałem Zarembą, prezesem Zaremba Posadzki Sp.  z o.o. – rodzinnej firmy posadzkarskiej godnej polecenia.

Pierwszą część rozmowy możesz przeczytać pod tym linkiem: Posadzki przemysłowe Zaremba cz.1. O tym co jest ważne w obsłudze klienta i budowaniu wiarygodnej firmy z nazwiskiem w nazwie.

Paweł: Na co zwracać uwagę przy wyborze firmy posadzkarskiej?

Michał: Na jej tradycje na rynku posadzkarskim. Opinie o firmach, zwłaszcza lokalnych szybko się roznoszą. Więc trzeba na to zwrócić szczególną uwagę. Warto jeszcze wziąć pod uwagę sposób reagowania danej firmy na problemy, reklamacje itp. Nie jesteśmy idealni, ale po nas nikt nie musi naprawiać. Jeżeli popełnimy błąd, sami sobie z tym radzimy i tym miedzy innymi wygrywamy szacunek klienta.

Paweł: O co chodzi z tym znakowaniem zdjęć na waszej stronie www?

Michał: Jak słusznie zauważyłeś wszystkie nasze zdjęcia mają znak wody z naszym logo. To jest ważne z kilku powodów. Zdjęcia są naszą własnością i są wykonane – wszystkie oprócz jednej fotki z targów World of Concrete – jako dokumentacja naszych realizacji. Chodzi o posadzki, które sami wykonaliśmy, jak to się mówi: „tymi ręcami” (śmiech). Pokazują nasze możliwości i nasze umiejętności. Zabawne było to, kiedy podczas jednego ze szkoleń u dostawcy chemii budowlanej szkoleniowiec puszcza prezentację, a tam zdjęcie z mojego starego serwisu firmowego, z mojej realizacji.

Przestało mi być do śmiechu kiedy zauważyłem, że powstaje coraz więcej firm wykonawczych, które chwalą się w swoich serwisach i materiałach drukowanych realizacjami, których nigdy nie wykonywali! Świństwo w stosunku do wykonawcy, który zrobił daną realizację i co ważniejsze w stosunku do klientów, bo to jest sugerowanie, że się potrafi, że masz doświadczenie, że zrobisz klientowi dobrą posadzkę. A tu ukradzione zdjęcia służą do uwiarygodnienia takiego kogoś jako rzetelną firmę posadzkarską. No to jest po prostu słabe strasznie.

Paweł: Jak zweryfikować referencje?

Michał: W naszym przypadku jest to dość proste, ze względu na to, że nasza firma jest znana na naszym dolnośląskim rynku posadzkarskim, zwłaszcza w rejonie Świdnicy, Żarowa, Wałbrzycha od ponad 20 lat. Wystarczy wyjść przed dom i zawołać: POSADZKI, a echo odpowie: ZAREMBA! (śmiech). Ale jeżeli mam pomóc klientom w weryfikacji referencji firm konkurencyjnych, to najlepiej poprosić ich o telefony do konkretnych klientów i zadzwonić. Lub zadzwonić do nas. Więcej nic mi nie przychodzi do głowy.

Paweł: Co Twoim zdaniem wyróżnia Ciebie i Twoją firmę na rynku?

Michał: Naszą firmę na rynku wyróżnia przede wszystkim wysoka jakość naszych usług. Oczywiście każdy może tak o sobie powiedzieć, ale u nas to jest podstawa. Jeżeli już podejmujemy się wykonania konkretnego zadania, oddajemy się temu całym sercem. Szczególnie szanuję naszych wieloletnich klientów którzy nam już zaufali. Mają u nas pierwszeństwo. Także niech inni nie marnują czasu, tylko zlecają nam do wykonania swoje posadzki i już trafiają do grona zaufanych klientów.

Co mnie wyróżnia? Lubię pomagać naszym klientom i rozwiązywać ich największe problemy. Ich wyraz twarzy, kiedy mówię, że nie ma problemu, wszystko da się zrobić, motywuje mnie do dalszego takiego nastawienia.

Paweł: Najciekawsza realizacja w Twojej karierze?

Michał: Ciężko, po tych 20 latach, powiedzieć. Jest ich kilka, ale nie wymienię konkretnej bo nie chcę narazić się pozostałym klientom (śmiech).

Paweł: Największy sukces w Twojej karierze?

Michał: Największym sukcesem w mojej karierze jest to, że mogę być w tej chwili w tym miejscu. Zawdzięczam to przede wszystkim mojej rodzinie, żonie Agnieszce, która zawsze mnie wspierała, nawet w tych najgorszych czasach, mojemu ojcu Wiesławowi, mamie Halinie i dzieciom, które w tym czasie pięknie się rozwijają i jest do czego wracać po ciężkim dniu pracy. Największy sukces dopiero się tworzy.

 Paweł: Największa porażka w Twojej karierze?

Michał: Z tym zawsze mam problem, ponieważ nie pamiętam. Mój organizm jest tak skonstruowany, że jak tylko poniosę jakąś porażkę, wyciągam szybko wnioski, pracuje nad poprawą, a jeżeli ta poprawa nadejdzie, mój mózg oczyszcza się i wyrzuca z pamięci takie informacje. Na dzień dzisiejszy nie mam porażek, co najwyżej zadania domowe do odrobienia. A nie, czekaj, jest jedna, za późno znalazłem się w tym miejscu, w którym jestem teraz. Myślę, że można było rozwinąć się szybciej.

Paweł: Opisz sytuację kiedy klient był Ci autentycznie wdzięczny

Michał: Wiele razy. Lubię pomagać klientom, a oni są naprawdę wdzięczni. Nawet ostatnio wykonywaliśmy posadzkę dla naszego nowego klienta w jego salonie fryzjerskim. Dostałem informację z rynku, że Inwestor jest z grupy upierdliwych. Za długo pracuję z ludźmi, żeby zrobiło to na mnie jakieś wrażenie, więc pomyślałem sobie: zobaczymy! A więc podpisaliśmy umowę, wkroczyliśmy na budowę a tam Meksyk – totalny bałagan jego ekipy budowlańców i ciasno jak cholera.

Zachowaliśmy spokój, wykonaliśmy usługę na raty – podchodziliśmy kilka razy, bo taka była potrzeba. W między czasie ekipa budowlańców zniszczyła kawałek naszej posadzki. Inwestor grzecznie zapytał, czy mamy sposób na naprawę tych zniszczeń. Oczywiście odpowiedziałem, że tak, nie ma problemu, bo nie ma problemu to fraza kluczowa (puszcza oko). Naprawiliśmy, skasowaliśmy i dostaliśmy super referencje. Właściciel tak jest z naszej pracy zadowolony, że obiecał nam polecanie naszych usług jego klientom, których w tej chwili ma ponad 3500. Był mi wdzięczny za pracę i brak problemów.

Paweł: Czego na zakończenie rozmowy powinienem Ci życzyć?

Michał: Zdrowia i spotykania na swoje drodze coraz ciekawszych ludzi, z którymi można realizować śmiałe projekty, także biznesowe. Wiarygodnych partnerów, wypłacalnych klientów, chętnych pracowników – resztę sobie zorganizujemy :-).

Więcej o posadzkach na zarembaposadzki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sposoby na pozyskanie klientów!


Podaj swój e-mail i otrzymuj informacje, które pozwolą Ci pozyskać nowych klientów z polecenia!


Imię:

E-mail:


polityka prywatności

Dołącz