Masz pytania ? Napisz do mnie!

  • Jak w prosty sposób pozyskiwać klientów z polecenia

  Networking: prosta droga do skutecznych poleceń

  Jak w prosty sposób pozyskiwać klientów z poleceniaZostań najlepszym klientem

  Networking polega na szczerych staraniach. Dotyczy to każdego obszaru networkingu, w tym polecania naszych partnerów ich potencjalnym klientom. Jeżeli chcesz skutecznie polecać usługi czy produkty swoich partnerów z sieci kontaktów biznesowych musisz zostać ich najlepszym klientem. A przynajmniej stworzyć sobie i im warunki, żeby mogło się to wydarzyć.

  Nie możesz:

  • sprzedawać,
  • promować,
  • polecać czegoś,

  czego sam wcześniej nie kupiłeś i nie wypróbowałeś.
  Nie namówisz kogoś, żeby kupił coś, czego Ty sam nie jesteś gotowy kupić.

  Kali nie być dobry w rekomendacje

  Podejście Kalego w pozyskiwaniu klientów z polecenia się nie sprawdzi:
  Jak Kali sprzedać swój produkt z polecenia to dobrze. Jak Kali musieć kupić cudzy produkt, żeby go wypróbować i moc go polecać innym to niedobrze. Jeżeli myślisz i działasz jak Kali, to od razu odpuść sobie ten cały networking.

  Przekonaj się sam, żeby przekonać innych

  Twoi znajomi, potencjalni klienci, dotychczasowi klienci będą zadawać Ci pytania o cechy produktów czy usług, które polecasz. Będą pytać o Twoje doświadczenia i to jak na tym skorzystałeś. Albo zapytają, gdzie tego użyłeś. Nie możesz dać im wiarygodnej informacji jeśli sam nie użyłeś tego, co polecasz. Ludzie zorientują się bardzo szybko i stracisz w ich oczach, coś znacznie cenniejszego niż zysk z jednorazowej transakcji. Stracisz wiarygodność i zaufanie, którym Cię obdarzyli. Nie promuj czegoś, do czego sam nie masz przekonania. Nie czekaj jednak aż to przekonanie samo się wyrobi. Stwórz dogodne warunki i wypróbuj produkty czy usługi uczestników Twojej sieci kontaktów biznesowych.

  Nie bądź Sknerusem McKwaczem

  Chcesz zarabiać? Daj zarobić innym, a inni dadzą zarobić Tobie. Jeśli myślisz, że możesz z siebie nic nie dać, a dużo wyciągnąć, to networking nie jest dla Ciebie. Nie zachęcam w tym miejscu do nierozsądnego wydawania pieniędzy. Produkt czy usługa, które masz zamiar wypróbować i promować muszą reprezentować wymierną wartość dla klienta. Usługi Twojego partnera są poza Twoimi możliwościami finansowymi? Nie przejmuj się. Zawsze możesz zaproponować mu barter. Wymień produkt za produkt, lub usługę za usługę. Stwórz dogodne warunki, żeby móc aktywnie promować innych. Ostatecznie nie chcesz mieć wątpliwości jakiego dostawcę z danego zakresu chcesz polecać.

  A jakie są Twoje pomysły na wypróbowanie usług kogoś, od kogo chciałbyś uzyskiwać polecenia do potencjalnych klientów? Zapraszam do komentowania!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Sposoby na pozyskanie klientów!


  Podaj swój e-mail i otrzymuj informacje, które pozwolą Ci pozyskać nowych klientów z polecenia!


  Imię:

  E-mail:


  polityka prywatności

  Dołącz