Masz pytania ? Napisz do mnie!

Mistrzowie networkingu – tzw. wiosna 2013

Mistrzowie networkingu zjechali do Białobrzegów

MISTRZOWIE NETWORKINGU to szkolenie, które 5 i 6 kwietnia 2013 miało swoją kolejną edycję. Organizatorem szkolenia była organizacja networkingowa BNI Polska. Większość polskich grup BNI miała swoich reprezentantów. Od ostatniego razu zmieniła się jednak trochę formuła szkolenia. Artur Sójka i Agata Turniak-Dynoch zaprosili do współtworzenia treści oraz prowadzenia poszczególnych części szkolenia aktywnych członków różnych grup, w tym Dyrektorów Asystujących.

BNI jest organizacją międzynarodową. Dzięki temu możemy czerpać najlepsze wzorce i praktyki rozwijania grup i swoich firm z różnych zakątków świata. BNI bardzo prężnie rozwija się w Portugalii. Funkcjonują tam grupy netowrkingowe liczące 40, 50, a nawet 60 członków. Pierwszą część dotycząca właśnie „modelu portugalskiego” prowadziła dynamiczna Dyrektor Asystująca BNI Tigers z Warszawy – Katarzyna Wieleńska, właścicielka BIURA TŁUMACZEŃ EXCELLENCE.

Najlepszymi praktykami z zakresu zapraszania gości na spotkania biznesowe podzielił się Dyrektor Asystujący w grupach BNI STARS i BNI CHOPIN – Michał Ruta, właściciel firmy serwisującej sprzęt i oprogramowanie komputerowe DreamITeam. Michał jest jednym z najlepszych w Polsce zapraszających gości. Tłumaczył dlaczego warto ich zapraszać i powiększać liczebność grup, oraz przekazywał swoje najlepsze praktyki w tym zakresie.

Agata Turniak-Dynoch i Artur Sójka przypominali o zasadach i tradycjach BNI. Odpowiadali również na trudne pytania dotyczące procedur. Następnie miałem okazję prowadzić z Agatą krótkie wystąpienie dotyczące włączania ciekawości w networkingu. Słuchacze mogli dowiedzieć się:

  • Dlaczego warto być ciekawym?
  • Z czego wynika ciekawość w networkingu i co daje?
  • Jak być ciekawym nie będąc wścibskim?

Techniki mówienia o cechach, korzyściach i wartości usług i produktów omawiał Waldemar Razik z BNI Tigers. Jego prezentacja pozwoliła zrozumieć słuchaczom, jak należy edukować swoich partnerów biznesowych ucząc ich na temat tego KOMU, W CZYM i JAK POMAGAMY.

Prowadziłem kolejne wystąpienie dotyczące ustalania celów i mierzenia skuteczności BNI, jako narzędzia biznesowego. Pokazałem uczestnikom szkolenia jak ustalić cele swojego członkostwa w BNI przy pomocy kilku prostych i jednocześnie ważnych pytań. Dzięki tym odpowiedziom każdy członek BNI może wyznaczyć swoje cele, zarówno w zakresie aktywności jak i efektywności.

Agata opowiedziała również o monitorowaniu parametrów świadczących o tym, na ile każda grupa networkingowa jest sprawna. Dowiedzieliśmy się, które wskaźniki trzeba śledzić, żeby móc w pełni wykorzystywać potencjał rekomendacyjny, jaki daje środowisko BNI.

I tak przeszliśmy do finału – moim zdaniem najlepszego wystąpienia całego szkolenia, które prowadził wspominany wcześniej Michał Ruta. Wstęp do części Michała p.t. „Nawyki BNI” prowadził Grzegorz Frątczak z firmy GREFEKT, który zajmuje się poprawą efektywności i optymalizacją wykorzystywania naszego czasu. Grzegorz wprowadził nas do tematu mówiąc czym jest nawyk, jak powstaje i co trzeba zrobić, żeby skutecznie go ukształtować.

Po wstępie, Michał Ruta mówił o tym, jakich dobrych nawyków możemy nauczyć się dzięki członkostwu w BNI. Przełożył również słynne 7 nawyków Covey’a na konkretne czynności, które powinien wykonywać skuteczny networker. Polecił nam książki, które pomagają kształtować odpowiednie nawyki biznesowe. Na własnym przykładzie pokazał, jak wiele działań w biznesie doprowadził już do poziomu nawyków, dzięki czemu uruchomił u siebie networkingowego autopilota. Michał, to było rewelacyjne!

Najcenniejsze dla skutecznego networkera są przerwy kawowe, podczas których mogliśmy się lepiej poznać, wymienić doświadczeniami oraz, z tego co wiem, przekazać sobie rekomendacje. Dziękuję Agacie i Arturowi za możliwość podzielenia się moimi doświadczeniami z innymi członkami BNI i prowadzenia części szkolenia dotyczącej ciekawości i celów.

Ten kto nie był niech żałuje. Najlepszym podsumowaniem szkolenia, były słowa Katarzyny Wieleńskiej, która powiedziała, że w jej grupie najwięcej pieniędzy dzięki rekomendacjom zarabiają Ci członkowie, którzy regularnie uczestniczą w szkoleniach.

Następnym razem, kiedy będzie organizowane szkolenie, również to w Twojej grupie BNI i pomyślisz sobie, że Cię „nie stać” – finansowo, czasowo lub nie będziesz mieć motywacji, to mogę Cię zapewnić, że to, na co z pewnością Cię nie stać, to opuszczanie szkoleń…są tak wartościowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sposoby na pozyskanie klientów!


Podaj swój e-mail i otrzymuj informacje, które pozwolą Ci pozyskać nowych klientów z polecenia!


Imię:

E-mail:


polityka prywatności

Dołącz