Masz pytania ? Napisz do mnie!

Mistrzowie Networkingu – Tychy – 11-12.10.2013

Mistrzowie Networkingu dzielą się wiedzą

Sezon szkoleniowy w BNI kończymy dużym wydarzeniem na Śląsku – szkoleniem z cyklu Mistrzowie Networkingu. Podczas dwóch dni przekazaliśmy sobie solidną dawkę wiedzy z zakresu budowania sieci kontaktów biznesowych oraz pozyskiwania klientów dzięki rekomendacjom.

Imprezę uroczyście rozpoczęła Dyrektor Regionalny na Śląsku – Beata Pierzchała, która była organizatorem tego dwudniowego szkolenia.

Budowanie zespołu i sprzedaż przez rekomendacje

W pierwszym dniu swoje wystąpienia prowadzili Dyrektor Zarządzający BNI Poland – Ryszard Chmura oraz jego zastępca – Mateusz Bacański. Zarówno Ryszard jak i Mateusz są przede wszystkim aktywnymi przedsiębiorcami, którzy tworzą PromoHolding – holding spółek z branży reklamowej, który zyskuje coraz większe znaczenie na arenie krajowej. To właśnie dzięki rekomendacjom rozwinęli swoje biznesy do poziomu holdingu o potężnych przychodach.

Ryszard Chmura opowiadał o możliwościach jakie daje stworzenie dobrego Power Teamu – zespołu branżowego w którym przepływ rekomendacji pomiędzy członkami zespołu zachodzi w bardzo naturalny sposób. Zdradził nam również jak motywować swoich partnerów rekomendacyjnych do tego, żeby w swojej codziennej działalności biznesowej pamiętali o nas i polecali swoim klientom.

Mateusz podzielił się z nami swoją wiedzą z zakresu sprzedaży oraz omówił istotę ocieplania kontaktów dzięki osobistym spotkaniom z naszymi potencjalnymi kontrahentami. Pokazał również jak dzięki kontynuacji znajomości z gośćmi zwiększać liczebność grup BNI.

Zarówno Mateusz jak i Ryszard pokazali jak wyznaczać sobie podczas członkostwa w BNI cele w zakresie przekazanych rekomendacji i jak przetłumaczyć to na język naszych biznesów, ustalając dla siebie cele sprzedażowe. Bardzo ciekawy wkład w szkolenie mieli również przedstawiciele największej grupy BNI w tej części Europy – BNI Kings – Mikołaj Łagowski z firmy Leason oraz Jarosław Juśkiewicz z firmy QWAY Group.

Spotkania z partnerami biznesowymi

Pierwszy dzień szkolenia zamknąłem wystąpieniem na temat spotkań indywidualnych tzw. 1-2-1. Mówiłem o tym jak istotne jest właściwe nastawienie do spotkania. Omówiłem 12 zasad, których należy przestrzegać, aby takie spotkanie było dobrze przygotowane i zakończyło się tym, po co jesteśmy w BNI – przekazaniem rekomendacji do potencjalnego klienta lub partnera w biznesie. Kluczowym dla przebiegu spotkania jest wcześniejsze wypełnienie w odpowiedni sposób arkusza GAINS, który zawiera istotne pytania i odpowiedzi. Zawartość arkusza ma pomóc naszemu rozmówcy w lepszym zrozumieniu funkcjonowania naszego biznesu i ułatwić proces rekomendowania.

Skuteczne zapraszanie gości

Następnego dnia swoją wiedzą z zakresu rozwijania grup BNI podzielili się z nami Dyrektorzy Asystujący BNI z Krakowa – Paweł Jach (AARA) i Robert Stolarczyk (Seokraci). Ich przekaz był niezwykle cenny i mam nadzieję, że już wkrótce pomoże urosnąć grupom na Śląsku do rozmiaru 45+, co przeciętnie oznacza dużą stabilność działania i 4-krotnie więcej biznesów dla członków tych grup w porównaniu do tych grup 20-osobowych. Paweł i Robert pokazali nam również jakie realne korzyści odnoszą wszystkie osoby zaangażowane w zapraszanie gości na nasze spotkania dla przedsiębiorców.

Networking w teorii gier

W kolejnej części bardzo ciekawy wykład poprowadził Prof. Dr. Hab. Marek Szopa, który jest jednocześnie członkiem grupy BNi Strategia i właścicielem firmy EXBIS – Eksperci Biznesmenom. Wykład dotyczył networkingu pokazanego z perspektywy teorii gier. Ucieszyło nas to, że zasada aktywności ma również swoje podstawy naukowe.

Kontakty biznesowe na konferencjach

Ostatni panel poprowadził Dyrektor Asystujący z Warszawy – Tomasz Wiśniewski (Eko Solutions) wprowadził nas w tajniki pozyskiwania wartościowych kontaktów biznesowych dzięki aktywnemu uczestnictwu w konferencjach i wydarzeniach dla przedsiębiorców.

Dziękujemy wszystkim ponad 40 uczestnikom tego szkolenia za aktywny udział. Mam nadzieje, że każdy uczestnik z tego ogromu wiedzy weźmie choć jedna małą rzecz i zacznie stosować ją od następnego dnia w swoich działaniach biznesowych.

Skuteczny networker ciągle się uczy

Osobiście po raz czwarty uczestniczę w szkoleniach z cyklu Mistrzowie Networkingu, w tym po raz trzeci jako szkoleniowiec. Za każdym razem dowiaduję się czegoś nowego, za każdym razem dokładniej rozumiem prezentowane treści. Dlatego uważam, że warto w nich uczestniczyć. Efektem ubocznym jest doładowanie akumulatorów – tam gdzie spotyka się ponad 40 przedsiębiorczych ludzi zawsze wytwarza się dużo pozytywnej energii.

Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców na kolejne szkolenia, które będziemy organizować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sposoby na pozyskanie klientów!


Podaj swój e-mail i otrzymuj informacje, które pozwolą Ci pozyskać nowych klientów z polecenia!


Imię:

E-mail:


polityka prywatności

Dołącz