Masz pytania ? Napisz do mnie!

Mistrzowie Networkingu – Kozioł – 12-13.07.2013

Mistrzowie Networkingu to cykliczne szkolenie, dzięki któremu możemy wymienić się wiedzą, doświadczeniami i najlepszymi praktykami dotyczącymi wyjątkowego sposobu pozyskiwania nowych klientów jakim jest networking.

Pierwszy moduł prowadził Tomasz Wiśniewski, który w perfekcyjny sposób wykorzystuje udział w różnego rodzaju konferencjach, eventach, i business mixerach do poszerzania swojej sieci kontaktów biznesowych. Mówił nie tylko o tym GDZIE można nawiązywać ciekawe kontakty, ale również o tym w jaki sposób je ROZWIJAĆ i PIELĘGNOWAĆ.

Kolejną cześć prowadził Grzegorz Frątczak, który proponował elektroniczne narzędzia wspierające zarządzanie kontaktami. Najcenniejsza myślą z tego modułu moim zdaniem jest taka, że zanim zapytamy się jaki system będziemy stosować, trzeba znaleźć odpowiedź na pytanie PO CO chcemy go stosować czyli:

  • Jaki efekt ma przynieść zarzadzanie kontaktami?
  • Jaki mamy pomysł na wykorzystywanie naszych kontaktów?

Dopiero uzyskując odpowiedzi na te pytania trzeba poszukać systemu, który spełni nasze oczekiwania. Grzegorz upatruje sukcesu stosowania systemów do zarządzania kontaktami w ich prostocie.

Artur Sójka pokazywał w swoich panelach jak skonstruować dobrą prezentacje 60-sekundową oraz jak duże znaczenie na poszczególnych etapach procesu VCP (Visibility – Widoczność, Creditability – Wiarygodność, Profitability – Dochodowość) mają poszczególne elementy naszego wyglądu, ubioru, zachowania czy komunikacji. Zaprezentował również bardzo ciekawy model networkingowego modelu 3 x 3.

Dla mnie najciekawszym elementem szkolenia była prezentacja Grzegorza Chojnackiego dotycząca modelu sprzedaży według ZASAD SANDLERA. Grzegorz uzmysłowił nam jak w warstwie ukrytej wygląda większość procesów sprzedaży i zachęcał do zerwania tradycyjnego schematu tego procesu i zdefiniowania na nowo reguł gry, po to, żeby przerwać ten sprzedażowy chocholi taniec i zacząć skutecznie sprzedawać.

W drugim dniu Michał Ruta zaprezentował możliwości systemu do zarządzania efektywnością grup BNI, czyli systemu PALMS. Okazuje się, że to proste narzędzie potrafi bardzo wspomóc zarządzanie grupą i definiowanie potrzeb związanych chociażby z zapotrzebowaniem przedsiębiorców na szkolenia, mentoring czy rozbudowę konkretnych zespołów branżowych. Sposób w jaki Michał korzysta z systemu PALMS powoduje, że jako Dyrektor Asystujący BNI wie, czego potrzeba, żeby jego grupy były liczne i bardzo sprawnie wspierały swoich członków w rozwoju ich firm.

Miałem przyjemność prowadzić razem z Agatą Dynoch część szkolenia poświęconą postawie, gdzie na kilku przykładach mogliśmy pokazać jak odpowiednie podejście pomaga w 100% wykorzystać nie tylko członkostwo w profesjonalnej organizacji rekomendacyjnej, ale również zwiększyć możliwości rozwoju naszych firm.

Swoim doświadczeniem podczas całych dwóch dni szkolenia dzielił się również założycie BNI w Polsce – Grzegorz Turniak. Poruszane przez niego przykłady dopełniały treści w/w prelegentów.

Mistrzowie Networkingu to również tradycyjnie świetna okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych pomiędzy członkami organizacji z różnych miast. Już nie raz po takim szkoleniu przedsiębiorcy z różnych grup nawiązywali ze sobą owocną współpracę.

Nieważne czy jesteś mistrzem networkingu, czy jesteś raczej adeptem, z takiego szkolenia zawsze możesz wynieść coś nowego. Najistotniejsze, żeby z tego szkolenia zabrać choć jedną rzecz, którą postanowisz wprowadzić w życie i stosować ją w swoim postępowaniu konsekwentnie, dzień po dniu, małymi krokami. To zadziwiające jak takie małe rzeczy pomagają uzyskiwać wielkie rezultaty.

Uczestniczę w tych szkoleniach, bo to się po prostu opłaca. Już dziś zapraszam na kolejną edycję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sposoby na pozyskanie klientów!


Podaj swój e-mail i otrzymuj informacje, które pozwolą Ci pozyskać nowych klientów z polecenia!


Imię:

E-mail:


polityka prywatności

Dołącz