Masz pytania ? Napisz do mnie!

  • Dynamika Bogactwa - test osobowości

  Dynamika Bogactwa – kim jesteś?

  Dynamika Bogactwa - test osobowościPewnie słyszeliście już kiedyś stwierdzenie, że nie warto starać się być we wszystkim najlepszym? Chociaż ja też słyszałem to stwierdzenie wielokrotnie, przez dłuższy czas nie potrafiłem odnieść tego do siebie i mojego biznesu. Wiedziałem, że nie we wszystkim jestem dobry. W niektórych obszarach byłem zawsze ponadprzeciętny. Niektóre czynności sprawiały mi ogromną przyjemność i były źródłem satysfakcji. Inne z kolei stały się przysłowiową kulą u nogi.

  12.10.2013 postanowiłem zrobić sobie test z Dynamiki Bogactwa. Rozmawiałem już wcześniej na ten temat z Michałem Rutą, Ambasadorem Dynamiki Bogactwa i trenerem, który potrafi we właściwy sposób zinterpretować wyniki testu i dać odpowiednie wskazówki co można z tym dalej zrobić, żeby w biznesie przestać płynąć pod prąd, a zacząć unosić się na fali – Twoim własnym naturalnym biznesowym flow.

  Dynamika Bogactwa dostarcza odpowiedzi

  W tym miejscu muszę napisać, że w teście nie ma błędnych odpowiedzi. Ten test można oblać tylko wtedy, kiedy odpowiadasz tak jak chciałbyś żeby było, albo tak jak Ci się wydaje, że powinno być. Tymczasem chodzi o to, żeby nie oszukiwać samego siebie. Nie warto zaklinać rzeczywistości. Trzeba odpowiadać zgodnie ze swoją wiedzą i doświadczeniem oraz tym co podpowiada Ci intuicja. Jeśli odpowiadasz rzetelnie, zgodnie z prawdą i Twoim przeczuciem, wynik testu będzie zawsze dobry…najlepszy dla Ciebie i Twojej kariery.

  Cała koncepcja testu zasadza się na tym, że nie warto rozwijać u siebie talentów których nie masz, albo występują w śladowych ilościach. Zanim dojdziesz do poziomu ponadprzeciętnego pewnie umrzesz z głodu. Chodzi o to, żeby rozwijać talenty które masz i wykonywanie czynności na poziomie bardzo dobrym, aż wreszcie wybitnym czy mistrzowskim. Chodzi również o to, żeby zgromadzić wokół siebie ludzi, którzy na bardzo dobrym poziomie mają umiejętności, których nam ewidentnie brakuje.

  Dynamika Bogactwa wskazuje ścieżkę

  Co ciekawe, dla każdego profilu przewidziana jest inna strategia w drodze do bogactwa. Nieważne, czy jesteś Gwiazdą, która bryluje na salonach. Nieważne, czy jesteś Kreatorem, który tworzy – ma milion pomysłów na minutę, tylko żadnego nie jest w stanie skończyć, bo w międzyczasie pojawia się kilkanaście lepszych. Nieważne czy jesteś Lordem – typowym „tabelkowcem”, który wszędzie szuka procedur, analizuje liczby i wszystko musi mieć poukładane jak w zegarku.

  Każdy profil dzięki innej strategii może dojść do bogactwa. Jest to o tyle ważne, że w teście nie ma przegranych. Z nikim nie musisz się ścigać. Wyniki testu pokazują również jakich graczy potrzebujesz w swoim zespole, żeby osiągnąć swój cel w krótszym czasie. Sukces szybciej osiągniesz wtedy, kiedy znajdziesz i zachęcisz do współpracy osoby, które uzupełnią Twój naturalny talent i Twoje zdolności.

  Jakim profilem jestem?

  A zatem…do wyniku. Mój profil to Supporter – osoba, której największymi talentami jest łączenie ze sobą ludzi, motywowanie, wspieranie ich, promowanie ich osiągnięć, wydobywanie tego co w nich najlepsze. Kluczem do bogactwa w moim przypadku jest przewodzenie zespołowi. Profilami uzupełniającymi są Star oraz Deal Maker. Największe talenty profilu Star to: tworzenie, prezentacje i myślenie perspektywiczne. Kluczem do bogactwa jest budowanie lepszej marki. Drugim profilem drugoplanowym jest Deal Maker. Największymi talentami Deal Makera są kontakty międzyludzkie i szukanie nowych możliwości. Kluczem do bogactwa jest łączenie właściwych ludzi we właściwym czasie.

  Jakież było moje zaskoczenie, kiedy uzmysłowiłem sobie, że właśnie tym zajmuję się w mojej firmie TRIVO Doradztwo i Szkolenia, gdzie budujemy i wdrażamy strategie pozyskiwania klientów, a w szczególności klientów z polecenia. Razem z naszymi klientami rozwijamy ich biznes zgodnie z planem!

  Supporter ukształtowany

  Mając wyniki i opis profilu sięgnąłem w przeszłość do samego początku mojej kariery zawodowej, a nawet do czasów kiedy chodziłem do szkoły. W latach szkolnych i studenckich byłem Gwiazdą. Lubiłem dominować w towarzystwie, nie miałem kłopotów z mówieniem i prezentacjami. Błyszczenie to było to. Wraz z rozpoczęciem kariery zawodowej zacząłem uczyć się sprzedaży i wtedy ujawniły się we mnie cechy Deal Makera.

  Z czasem, wiekiem i doświadczeniem odkryłem, że to co sprawia mi największą radość i przyjemność to wspieranie ludzi przez doradztwo i szkolenia. Dużą przyjemność sprawia mi pomaganie innym. Ciągle mam w sobie Gwiazdę – prowadzę szkolenia, oraz Deal Makera – łączę ludzi przekazując rekomendacje w BNI, a to i wykorzystywanie maksimum potencjału drzemiącego w firmach naszych klientów robię jako Supporter – właściwy człowiek na właściwym miejscu.

  Dzięki testowi wiem dlaczego od 2004 roku robiłem już tak wiele rzeczy, rozpoczynałem nowe projekty i ciągle się wierciłem szukając swojego miejsca. Prowadziłem już firmę, która zajmowała się outsourcingiem działu sprzedaży – czyli zewnętrznym handlowcem „na działalności gospodarczej”. Byłem handlowcem u agenta operatora sieci telefonii komórkowej i handlowcem u dostawcy rozwiązania do monitorowania pojazdów, w branży budowlanej – elewacje, a następnie posadzki przemysłowe. Później przyszedł czas na własną firmę remontową i projekt handlowy – importowanie chemii budowlanej z USA z ówczesnym wspólnikiem.

  Dlaczego warto poznać koncepcje Dynamiki Bogactwa?

  Te wszystkie wysiłki doprowadziły mnie do miejsca gdzie jestem teraz. Prowadzę firmę doradczo-szkoleniową, gdzie nareszcie robię to co uwielbiam robić – wspieram przedsiębiorców w rozwijaniu ich biznesów. Kamień spadł mi z serca, bo wiem, że moje wszystkie dotychczasowe sukcesy zrodziły się dzięki moim talentom, które potrafiłem wykorzystać. Przede wszystkim jednak wiem, że wszystkie moje dotychczasowe porażki wynikają z faktu, że prowadząc różne rodzaje działalności próbowałem zagospodarować niektóre funkcje sobą i to w obszarach, w których nigdy nie będą i nie muszę być bardzo dobry. Do odniesienia dużego sukcesu potrzebuję zespołu, który ma wszystko to, czego mi brakuje, a sami potrzebują spoiwa. Potrzebują osoby, która będzie im przewodzić, będzie ich motywować i wydobędzie z nich to co najlepsze.

  Wykorzystaj swoje naturalne talenty!

  Nie potrafię opisać słowami jaką ulgę odczułem, kiedy okazało się co było prawdziwą przyczyną moich zmartwień. To, co było przyczyną frustracji stało się źródłem inspiracji. Nie musisz być we wszystkim Mistrzem Świata… Nie wiem w której dziedzinie musisz i jakich mistrzów musisz mieć wokół siebie. Wiem jednak, że ja muszę tworzyć i przewodzić mistrzowskim drużynom.

  Polecam każdemu zrobienie sobie tego testu. Dowiesz się bardzo dużo o sobie. Odnajdziesz obszary, w które powinieneś inwestować i rozwijać u siebie. Poznasz również obszary, w których będziesz potrzebował, żeby swoje talenty wnieśli inni członkowie zespołu. Po uzyskaniu wyniku testów możesz podjąć decyzję, żeby skończyć obwiniać się za niepowodzenia i przestać uderzać głową w mur. Wreszcie poznasz najbardziej odpowiednią dla Ciebie strategię generowania bogactwa…po linii najmniejszego oporu, zgodnie z Twoim naturalnym flow. Polecam!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Sposoby na pozyskanie klientów!


  Podaj swój e-mail i otrzymuj informacje, które pozwolą Ci pozyskać nowych klientów z polecenia!


  Imię:

  E-mail:


  polityka prywatności

  Dołącz